Jeśli nie chcemy, by powierzchnie miały jednorodną barwę, możemy użyć farb dekoracyjnych. Wtedy tak naprawdę zaczyna się zabawa ☺. Dostępny jest bowiem szeroki wachlarz wykończeń pod względem faktury, koloru oraz funkcji. Farbę dekoracyjną, oprócz specjalnie dobranej receptury, tworzą dodatkowe składniki, takie jak brokaty, pyły perłowe, kwarce, pyły metaliczne, które wzbogacają powłokę, pobudzają kreatywność i nadają niesamowity efekt.

CORADO – aksamitna farba metaliczno-perłowa, pozwalająca na uzyskanie delikatnych przejść tonalnych.

CROMO GREY – aksamitna farba z dodatkiem łusek brokatowych w bazie perłowej, pozwalająca na rozświetlanie powierzchni. Wyjątkowo dobrze komponuje się z różnymi długościami (barwami) światła.

LUMINACENTA SATINATO – farba satynowo-perłowa nadająca poświatę mieniącego się podłoża, które bardzo dobrze komponuje się z różnymi rodzajami światła. Nadaje się do pomieszczeń nasyconych światłem dziennym.

LUMINACENTA PLUS – farba matowo-perłowa nadająca poświatę mieniącego się podłoża, które bardzo dobrze komponuje się z różnymi rodzajami światła. Nadaje się do pomieszczeń nasyconych światłem dziennym

LUMINACENTA 1D i 4D – farba transparentna z brokatem. 1D oznacza najmniejszą zawartość brokatu, zaś 4D – największą. Występuje w trzech tonacjach silver, gold, multicolor

PERLAGRANDE – farba o wysokiej zawartości masy perłowej.

REVELLO – matowa farba perłowa pozwalająca na uzyskanie przejść tonalnych dzięki rozświetlającej masie perłowej i matowej farbie.

VELLUTI MAGNAPEARL – masa o gęstej konsystencji do tworzenia efektów strukturalnych o aksamitnych refleksach perłowo-matowych.

IMPRESJA – półkryjąca farba o trzech tonacjach silver, albumino, multicolor gold. Dzięki niej uzyskujemy ciekawy efekt w połączeniu z kolorem bazowym.

LUNA – farba z dodatkiem łusek perłowych stworzona do otrzymania efektów przejść tonalnych podobnych do efektu księżycowego.

CALCE PITTURA E – farba na bazie składników mineralnych o efekcie starodawnych farb, nadająca się do prac renowacyjnych obiektów historycznych.

OXIDECOR EXTRA FINE – farba o konsystencji masy zawierająca pyłki żelaza po zastosowaniu aktywatora rozpoczyna się proces rdzewienia, który zatrzymujemy poprzez zamknięcie powłoki.

OXIDECOR W – farba o konsystencji masy, odtwarzająca utleniony przez czynniki atmosferyczne metal.

JEANS VELATURA (BROCCATO) – transparentna farba używana do wykonywania efektów smug, przetarć oraz cieni dostępna w tonacjach niebieski, szary, czarny, biały w wersji matowej lub perłowo-matowej