Tu zaczyna się zabawa kolorem, strukturą, wykończeniem. Efekty dekoracyjne wprowadzają nowe możliwości w stylizacji powierzchni oraz trwałości i łatwości w użytkowaniu.

Kreatywne osoby poszukujące ciekawych kompozycji znajdą coś dla siebie w oferowanych wzorach lub możemy skomponować poszukiwany wzór. Wzory dostępne w szerokiej kolorystce, a w niektórych przypadkach – w różnych wykończenia. Są to kompozycje jedno- lub wieloskładnikowe, a dzięki przemyślanej technologii wszystkie składniki łączą się ze sobą w spójną powłokę, którą można nakładać na różne podłoża. Dzięki temu znajdują również zastosowanie w wystroju łazienek, kuchni jako alternatywa dla glazury i terakoty, ale też w zabudowach meblowych lub na posadzkach.

OXIDECOR EPOXY – dekoracyjny efekt przeznaczony do wnętrz budynków na bazie żywic epoksydowych i specjalnie wyselekcjonowanych proszków metali, tworzący naturalny efekt rdzy. Powłoka charakteryzuje się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Jest przeznaczona na podłoża takie jak: podłogi betonowe, płyty cementowo-wiórowe, blaty i płyty meblowe mdf, przedmioty dekoracyjne w pomieszczeniach loftowych etc.

OXIDECOR EXTRA FINE + EPOXON – efekt stworzony z wodorozcieńczalnej farby epoksydowej, dwuskładnikowej i masy dekoracyjnej Oxidecor Extra Fine zawierającej prawdziwy metal o drobnej granulacji. Przy pomocy tych produktów można uzyskać niepowtarzalny efekt wtopionej rdzy na gładkiej powierzchni o dowolnym kolorze, charakteryzujący się bardzo wysokimi parametrach wytrzymałościowymi.

OXIDECOR EXTRA FINE – modny, bardzo ciekawie się prezentujący efekt dekoracyjny, dający nieograniczone możliwości aranżacyjne w nowoczesnych, klasycznych, loftowych i industrialnych wnętrzach. Jest lubiany przez projektantów i inwestorów, gdyż dzięki swojemu składowi, który bazując na naturalnym procesie utleniania, daje gwarancję wiernego odwzorowania artystycznego procesu rdzewienia. Dodatkowo natężenie, nasycenie i zmienność rdzy możemy samodzielnie regulować poprzez ilość naniesionego na powierzchnię specjalnego aktywatora. Nadaje się na każdą powierzchnię.

BETON MICRO – cieszący się popularnością produkt dla lubiących styl „loftowy” lub dla eksperymentatorów mieszających style lub materiały, bardzo łatwy w aplikacji i dający możliwości odciskania wzorów lub nadawania różnych struktur. Masa o bardzo drobnej ziarnistości i wysokiej wydajności, po zastosowaniu odpowiedniej impregnacji nadaję się do łazienek, ale też nakładany jest często na zabudowy meblowe.

BETON MARMO – tak samo jak BETON MICRO, tylko o średnim uziarnieniu pozwalający także na uzyskiwanie struktury jak w BETON ART.

BETON ART – to masa o najgrubszym uziarnieniu, pozwala na uzyskanie ciekawej struktury o licznych wżerach, bardziej przypominającej strukturę budowlanego betonu

BETON CALCE (BETON NA POSADZKI) – ciekawa propozycja i alternatywa dla innych okładzin podłogowych, po odpowiednim zabezpieczeniu lakierem. Jest dostępna w wykończeniu połysk, satyna, mat. Tworzy powłokę odporną na ścieranie, łatwą w utrzymaniu o ciekawym wyglądzie.

BETON CALCE MARMORINO DESKA – specjalna masa przygotowana do wykorzystania do takich efektów, jak np.: struktura szalunku.

METALFIN – jedna z mas o bardzo szerokich możliwościach aranżacji, na którą pozwala łatwość aplikacji, nanoszenia wzorów, możliwość wybłyszczania, aplikacji na wiele powierzchni. Skład masy to proszki metali. Po jej nałożeniu metale są wiernie odwzorowane i zachowują się jak metal, który jest ich składnikiem. Proces można zatrzymać po impregnacji, Najpopularniejsze masy to te na bazie aluminium, brązu, niklu.

METALFIN SKÓRA KROKODYL

METALFIN SPATOLATO

TRAWERTYN – inspiracją dla powstania masy były struktury kamienia trawertynu. Jednak kreatywność pozwoliła na wiele wzorów i to pewno nie jest koniec. Zazwyczaj nakładany na ściany, ale też może być stosowany na różne powierzchnie.

VELLUTTI MAGNAPEARL – masa perłowa. Technika nakładania tworzy efekt „chmury” o różnej intensywności przebarwień z delikatną fakturą o trzech wykończeniach SILVER, GOLD, MULTICOLOR.

CORADO – farba perłowa. Technika nakładania tworzy efekt „chmury” o różnej intensywności przebarwień bez faktury. Posiada trzy wykończenia SILVER, GOLD, MULTICOLOR.

IMPRESJA – bardzo ciekawy efekt perłowy w formie farby półkryjącej o wykończeniach ALUMINO, SILVER, MULTICOLOR, GOLD. Forma półkryjąca pozwala na wykorzystanie koloru farby podkładowej, która może być kontrastująca lub stonowana,

SAHARA – piasek, a tak naprawdę ziarna kwarcu są składnikiem masy do stworzenia efektu dekoracyjnego o delikatnej ziarnistości przy otrzymaniu efektu mieniących się blasków i rozbłysków oraz gry światła. Różne techniki nakładania pozwalają na wiele aranżacji a przy trzech wykończeniach SILVER, GOLD, MULTICOLOR.

PERLAGRANDE – kolejny efekt perłowy pozwalający tym razem uzyskać gładki efekt powierzchni, gdzie składnik perły rozkłada się w zależności od techniki nakładania.

REVELLO – farba perłowo matowa pozwala to na uzyskanie tonalnych przejść miedzy blaskiem perły a matem

LUMICENTA – farba z brokatem. Efekt dekoracyjny zależy od ilości oraz strumienia światła, do dyspozycji są dwa wykończenia: SATINATO oraz PEARL.

LUMICENTA PASY

EFEKT JEANSU – jak nazwa sugeruje, można stworzyć efekt podobny do tkaniny jeansowej lub tkaniny o zgrzebnym splocie. Występuje w kilku wariantach kolorystycznych – przy użyciu różnych technik możemy uzyskać inne ciekawe wzory.

JEANS STARE DREWNO

DERIVA – masa w formie drobnoziarnistego „tynku”, używany do tworzenia ciekawych wykończeń powierzchni nadając efekt głębokości. W zależności od zastosowanej techniki możemy nadać ciekawe wzory.

RUSTICON – rustykalny „tynk” strukturalny, polecany do wnętrz w mieszkaniach i wszystkich obiektach użyteczności publicznej. Cechuje go wysoka plastyczność i łatwość w nakładaniu, możemy dzięki niemu tworzyć grubszą strukturę. Zawiera w swoim składzie specjalne włókna, które powodują, że jest bardzo elastyczny i odporny na mikropęknięcia oraz uszkodzenia mechaniczne. Na uzyskanej strukturze świetnie wyglądają różne przecierki dekoracyjne od matowych po błyszczące i perłowe

MURICON – jest to produkt z bardzo delikatnym, najdrobniejszym w masie i niewyczuwalnym uziarnieniem. W efekcie końcowym po jego nałożeniu powierzchnia staje się gładka i śliska, jednak zawarte w masie mikromonolity powodują, że do powierzchni dobrze przylegają kolejne warstwy różnych farb np. dekoracyjnych.

MURICON WZÓR SKÓRA KROKODYLA

MURISTON – to modny, jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, bardzo wytrzymały tynk dekoracyjny wewnętrzno-zewnętrzny, który pod wpływem światła subtelnie się mieni, z dodatkami wyselekcjonowanego, krystalicznego kruszywa o różnej granulacji. Może być również stosowany w wersji z dodatkiem przezroczystych płatków perłowo-szklanych (Muriston White Glass), które dają wyjątkowe i spektakularne efekty na powierzchniach ścian, pod wpływem słońca lub oświetlenia, zaczynając się mienić jak diamenty. W celu uzyskania dekoracyjnych przejść tonalnych, stosujemy podkład w dowolnie wybranych kolorach lub na gotowym tynku nakładamy przecierki podbarwionym lakierem Muristonu, nadając finalnie oryginalny efekt końcowy o odpowiedniej tonacji. Polecamy go szczególnie w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, jest odporny również na wpływy atmosferyczne i mycie myjką ciśnieniową np. Karcherem.

MURISTON OPAL

MURISTON NATURAL

LUMICCA – Lumicca 1D lub 4D to brokatowa farba transparentna, która występuje w trzech bazach: silver, gold, multicolor. Przeznaczona jest do malowania wałkiem, na przygotowane wcześniej podłoże w wybranym kolorze. Uzyskany za jej pomocą efekt nadaje powierzchni perlistego blasku i elegancji. Przy jej pomocy jesteśmy w stanie osiągnąć indywidualne i niepowtarzalne, a także bardzo praktyczne rozwiązania aranżacyjne. Produkt odporny na zmywanie, łatwy w utrzymaniu.
Oznaczenie – 1D to produkt o mniejszej zawartości brokatu, a 4D proporcjonalnie o większej jego zawartości.
Farba ta na dużych powierzchniach powinna być stosowana przez wykonawców o odpowiednim doświadczeniu